Hazkkımızda

1953 yılında aile büyüğü baba Necati ÖNALAN tarafından Erzurum'da harman tuğlası imalatı ile başlatılan ticari faaliyet 1964 yılında Necati ÖNALAN Ticaret Unvanı ile çimento, kireç ve şeker satışı ile devam etmiş, 1972 yılından sonra ÖNALANLAR Adi Ortaklığı ile unvanı başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin muhtelif bölgelerinde resmi ve özel kurumlara ait toplam 100.000 m2 inşaat alanlı sosyal konut, öğrenci yurdu, okul, depo, fabrika inşaat işleri tamamlanmıştır. Ortaklık, 1982 yılında ÖNALANLAR Koll. Şti.'ne dönüşerek inşaat faaliyetleri yanında, inşaat malzemeleri pazarlama faaliyetlerine de başlamıştır.


1987 yılından itibaren yerli malzeme ticareti ile sınırlı kalan Koll. Şti. ÖNALANLAR İnşaat, Sanayii ve Ticaret A.Ş.'ye dönüştürülmüş, yerli imalatçı firma bayilikleri yanında Villeroy & Boch ( Almanya ), Ceramica Mirage ( İtalya ), Albatros ( İtalya ), Bisazza (İtalya) , Tagına ( İtalya ), ve JADO ( Almanya ) , Grespain ( İspanya ) , Viva (İtalya), Schıffını ( İtalya ) , Copat ( İtalya ) gibi Avrupa Birliği Ülkeleri'nin önde gelen firmalarının Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir. Bu amaçla İstanbul'da; Anadolu yakasında 1, Rumeli yakasında 1 showroom ile faaliyette bulunmaktadır.


ÖNALANLAR A.Ş. 1997 yılında Avrupa'da 25 yıldan fazla bir sürede kullanılmakta olan Akrilik Küvetlerden esinlenerek üretim amacıyla Gebze Organize Sanayi Bölgesinde 11.000 m2 lik arazide kapalı alanı 10.000 m2 olan Akrilik Küvet Fabrikası kurarak üretim hayatına girmiştir. Üretim kapasitesi 60.000 Ad./yıl parça olan fabrikada 100’den fazla personel çalışmaktadır.


Misyonumuz

Ürün ve hizmet kalitesi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını diğer servis sağlayıcılardan bir basamak daha ileri seviyeden karşılamak.


Vizyonumuz

Hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde ihtiyaçları en iyi seçilde tanımlayan, bilgi birikimi ve hizmet kalitesi ile ihtiyaçları tam olarak karşılayan öncü kuruluş olmak.